Yaratıcı Yazar Nasıl Olunur? Yazar Olmak İstiyorum

Yazarlık hakkında aklında soru bulunan her birey internette bu meslekler ile ilgili araştırma yapmaya başlarlar. Bunların nitelikleri nelerdir, nasıl yazar ya da şair olunur vs. çoğu hususta az çok bilgili olurlar. Ancak yazar olmak için hangi bölümde okumak gerekir, şair olmak için hangi bölümde okumak gerekir diye düşündüklerinde bu sorulara yanıt bulamazlar ve tedirgin olmaya başlarlar.

Birçok sitede bu konu hakkında yazılar bulunmaktadır, yalnız hiçbiri tam anlamıyla açıklayıcı değildir. Bir çok yazı okuyabilir, birçok makaleye denk gelebilirsiniz emin olun onları okuduktan sonra daha fazla aklınız karışacaktır ve çözüm yolu bulamayacaksınızdır. Çünkü yazar ya da şair olmak için belirli bir bölüm okumak gerekmez. Yazarlık ve hikayecilik serbest meslektir, kendine ve bilgilerine güvenen herkes yazarlık kursu gibi yerlerden aldığı eğitimle  şair veya yazar olabilir.

Yazar olmak kurgu yapabilme yeteneğinize bağlıdır. Eğer ki hayal gücünüz genişse bu işe başlayanlardan bir adım öndesiniz demektir. Çünkü hayal gücünüzü bilgilerinizle ve üslubunuzla başarı ile birleştirebilirseniz, olabildiğince nitelikli eserler yaratabilir ve hızlıca tanınmış yazarlardan olabilirsiniz. Hikayecilik için ise, ünlü hikayecelierinde dediği gibi “hayat okulu” okumuş olmak gerekir. Kitap yazarlığının aksine hikayecilik biraz daha özveri isteyen bir meslektir ve basit basit herkes şair olamaz. Hayat okulunda okumak ve yetişkinlaşmak şairliğin birinci şartıdır. Daha sonrasında kendinizi geliştirmek ve okuyucuya hitap edecek türde şiirler yazmak ön plana çıkar. Ülkemizde bulunan şairlerimizin sözlerini az çok hepiniz bilirsiniz. Bu işe başlarken onları örnek almanız, hatta gerek görülürse şairin bir sözü üzerinde günlerce düşünmeniz gereklidir. Bunu yaptığınız takdirde, şairin onları yazarken neler hissettiğini anlayabilir ve yeni şiirler üretmeye başlayabilirsiniz.

Yaratıcı yazarlık siteleri eminim ki doğru olan bilgileri paylaşmaya çalışıyor ve bunun için gerekli olan tüm çalışmaları yapıyordur. Hepsini ayrı ayrı araştırmak mümkün olmasa da en iyi yazar sitesi olmaya aday olan bir siteden bahsetmek istiyorum. Yaratıcı yazarlık internet sitesi, yazar kadrosuyla beraber araştırmacı ve incelemeci özelliklerini yazma yetenekleriyle harmanlayan kadrosuyla beraber her gün giderek büyüyor. Sitede bulunan kültürden sanata, tarihten teknolojiye, denemelerden şiirlere kadar yaşama ait ne kadar kategori varsa hepsi ile ilgili gerçek bilgiyi sizlere sunmakta ve yorumlamaktadır. Aradığınız birçok bilgiye site üzerinden erişebilirsiniz. Yazmayı seviyorsanız şayet sizlerde yazar kadrosuna katılmak için müracaatda bulunabilir ve Yaratıcı yazarlık ile beraber çalışmaya başlayabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*