Orjinal fotokopi toneri ve diğer tonerlerin fiyatları

Büro sarf malzemeleri arasında ağırlıklı bir yeri olan toner kullanımında orjinal toner çeşitlerinin kullanılması bilgisayar yazıcıları ve fotokopi makinelerinde kullanılan bu toz mürekkepten maksimum verim alınması için özellikle önerilmektedir. Orjinal fotokopi toneri ve diğer tonerlerin fiyatını çok pahalı bularak toner dolum işlemi yaptırmayı tercih eden kullanıcıların ise bu işi yaptırmak için güvenilir ve profesyonel servislere başvurması gerekir. Büro sarf malzemeleri piyasasına sürülen çok büyük orandaki sahte toner çeşitleri yazıcılara zarar vermekte, baskı kalitesini düşürmekte, işte aksamalara ve strese sebep olmaktadır.

Kanserojen maddeler içeren ve uzun yıllar boyunca sürekli olarak solunursa ağır solunum yolu enfeksiyonlarına yol açabilen, yani zaten belli riskler barındıran toner tozlarının sahte olanlarında kullanılan kimyasal maddeler ise tamamıyla kontrol dışıdır. Kimyasal niteliği belirsiz olan bu maddelerden üretilen toner tozları insan ve çevre sağlığı açısından normalin de üstünde bir tehlike oluşturmaktadır. Sahte fotokopi toneri ve diğer tonerler hem kalitesiz, hem de eksik gramajlıdır ve böylece yaptığınız baskılar azalırken baskı maliyetleri de yükselir. İçeriğindeki kimyasal maddeler denetimden geçmiş ve onaylanmış olan ve gramajları üzerlerinde belirtildiği kadar olan orijinal toner çeşitleri ise beklediğiniz miktarda ve kaliteli baskılar elde etmenizi sağlar. Orijinal ürünler kullandığınızda makinelerinizde beklenmedik arızalar yaşanması da söz konusu olmayacaktır.

Paranızın tam karşılığını almak ve kaliteli baskı işleri çıkarmak için aldığınız tonerlerin orjinal, toner kartuşlarının içindeki kartuş ağızlarının da açık ve çalışır halde olduğundan emin olmalısınız. Aşırı derecede ucuz olan fiyatlarına kapılarak aldığınız sahte tonerler siz kısa vadede kâr getiriyormuş gibi görünebilir, fakat uzun vadede mutlaka sorun çıkaracaklardır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*