Kehribar Tesbih ile dualar bir başka oluyor

“Dua insanı darda bırakmaz” gibi büyüklerimizden ve ceddimizden kalma özlü sözleri herkesin duymuş olması gerek… Her birimizin bildiği gibi dua dinimizin ayrılmaz bir parçası. Elbette ki dua deyince akla peşi sıra gelen tesbih zikri de bizler için vazgeçilmez olmalı. Duamızı güzel bir tesbihle taçlandırmadan dua bölümüne geçersek kesinlikle ki bir şeyler eksik kalmış olacaktır. Bu yüzden bu konuda kesinlikle kendinizle özdeşleşen bir dua tesbihi edinmelisiniz.

Dua tesbihi nasıl olmalıdır?

Dua tesbihi denilince niyetiniz süresince sizinle olacak bir tesbih getirmelisiniz aklınıza. Bu yüzden dua tesbihinizin rengi, taşlarının şekli ve kesimi, üzerinde taşıdığı püskül imame, şekil harf gibi objeler mutlaka sizinle özdeşleşmeli ve ruhunuza hitap etmelidir. Kendinize özel tesbih seçimi için sitemize gelerek tesbihiniz konusunda onlarca model arasından renk, model ve kesim ile ilgili seçenek yapabilirsiniz.

Dua Ederken Neden Kehribar Tesbihler Kullanılmalı

Peki, bu önemli niyetimizi yerine getirirken size özel ve kendinize has şık bir kehribar tesbih kullanmak istemez misiniz? Benim Tesbihim sitesine geldiğinizde birbirinden şık ve naif kehribar tesbih modellerini gördüğünüzde hangisini seçeceğiniz ile ilgili sizlerde tereddütte düşeceksiniz. Çünkü kehribar tesbih modellerin hepsi de birbirinden şık ve göz alıcıdır.

Tespih ceddimizin oldukça daha önceki vakitlerden beri kullandığı bir objedir. Bilhassa dua  sonrasında  veyahut rastgele bir zamanda zikir çekmek için tesbihler bizler için büyük ehemmiyet taşır ve hep hanelerimizi en baş köşelerinde bulunur.

Elbette ki niyetimizde kullandığımız tesbihlerin güzel gözükmesi, şaşalı renk ve şekiller de ve tarzlar da olması bizim zikrimize olan saygımızdan da gelmektedir. Sararıp solmuş, önem verilmemiş, bir kenara atılmış, aşınmış ve yıpranmış tesbihlerden ziyade,  parıl parıl parlayan ve albenili olan kehribar tesbihler her vakit için içimizin açılmasında ve kulluk görevlerimizde daha istidatlı olmamıza yarayacaktır.

Bu yüzden sitemize gelerek bir birinden görkemli ve ışıltılı kehribar tesbih çeşitlerimizi inceleyerek sizlerde aralarından en hoşunuza giden renk ve şekillerde olanını seçebilir ve bundan sonra kulluk görevlerinizde bu en sevdiğiniz tesbihinizi kullanabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*