Mikro yazılım artık günümüzde her sektörün değişmez bir parçası

Mikro yazılım artık günümüzde her sektörün değişmez parçalarından biri olmuştur. Teknolojinin gelişmesi ve bilgisayarların şirketlere girmesiyle artık her departmanın ihtiyacına göre yazılım programları çeşitlendirilmiştir. Bu kadar çeşit ve ihtiyacın olduğu bir sektörde firmalarda çok çeşitli ürünlerle müşterilerine hizmet vermektedirler. Programlama ve bilgisayar sektörünün çok hızlı gelişmesinden dolayı, mikro yazılım firmaları da veri tabanlarını devamlı geliştirmek ve değiştirmek zorundadırlar. Mikro yazılımları versiyon olarak 8 den 15 e kadar değişmekte ve her bir versiyonda kendi içinde yüzlerce farklı programa ayrılmaktadır.
Genelde mikro yazılım programları ERP ve Retail olmak üzere 2 farklı alana dağılmıştır. Mikro erp dediğimiz zaman aslında çok geniş bir programlama havuzundan bahsetmiş oluyoruz. İnsan kaynaklarından, ihracata; personelden fatura ve muhasebeye kadar aklınıza gelebilecek tüm ticari işlemlerin ayrı olarak birer programı bulunmaktadır. Genelde ticari departmanların mikro yazılımları birer paket olarak satılmakta ve her firmanın ticari paketinde kullanıcılara farklı seçenekler sunmaktadır.
Mikro retail programları ise daha çok perakendeciler için hazırlanmış ve ihtiyaçlarına göre şekillenmiştir. Mikro retail 9000, retail ürünlerinin en popüleri olup tüm ihtiyaçlar tek bir pakette toplanmıştır. Mikro retail 9000 paket programının genel odak noktası mağaza ve marketlerdir. Artık kavramların hızla değiştiği günümüzde , müşteriyi sadık bir müşteriye çevirmenin yolu kampanyalar oluşturmak veya mağazalara cafe gibi extra bir bölme açmak , yüksek satış performansı yakalayamayan ürünleri daha görülebilir yerlere taşımak ve buna benzer uygulamalar olabilir. İşte mikro retail 9000 paket ürünü tüm bu uygulamaları ve sayısal değerleri tek bir otomasyon sistemi ile takip etmesine olanak sağlamaktadır.
Mikro yazılım programı almadan önce ihtiyaç iyi belirlenmeli, hangi programın cevap verebileceği bir bilene danışılmalıdır. Zira mikro yazılım forumlarında çok geniş bir bilgi havuzu bulunmaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*