İtalya Vizesi İçin Ne Yapılmalı?

İtalya Vizesi almak isteyen Türk vatandaşlarının alması gereken italya vizesi schengen vizesidir.

İlk defa Schengen italya vizesi alacak kişiler için Büyükelçilik ya da Konsoloslukta bir mülakat prosedürü vardır.

İtalya’nın Turistik ve Tarihi Mekanları

San MarcoKlisesi, Doge Sarayı, Çan Kulesi San Marco Meydanında bulunan ve gezebileceğiniz turistik mekanlardır.
Venedik’ te gondol ile Venedik’ in kanallarında geziler çok popüler aktivitelerden biridir. Pek çok filmin de önemli sahnelerinin çekilde bu kanallarda gondol turlaı mevcuttur.

Moda dünyasının başkenti olarak bilinen Mileno şehri de turitler için bir cazibe noktası olmaktadır. Hristiyanlığın üçüncü en büyük katedrali olarak bilinen DuomodiMileno en çok ziyaret eden tarihi mekanlardan biri olmaktadır.
İtalya seyahati yapan kişiler için bu seyhatlerin merkez noktası genellikle Roma olmaktadır. roma pek çok alanda temellerin atıldığı bir şehir olarak dünya tarihinde önemli bir yere sahip olan bir şehirdir.
İtalya mutfağı ile de ünlü bir ülkedir. İtalya’da hemen her şehirde farklı lezzetler tatmanız mümkün olacaktır. İtalya mutfağı çok zengindir. Ayrıca pek çok butik lokantada her keseye uygun fiyatlarda yemek yemek mümkün olmaktadır.

Floransa İtalya için önemli yere sahip bir şehirdir. Hemen her İtalya turunda gezilecek yerler arasında bu şehir de yerini almıştır. Floransa pek çok tarihi eseri barındıran bir şehirdir. Gezilmesi için bir gün yeterli olmamaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*