Okul Öncesi Faaliyetleri

Yaşamınıza renk katmak ve boş zamanlarınızı değerlendirmek için kendinize bir hobi edinebilirsiniz. Bu sayede hem kendinizi geliştirir hem de sahip olduğunuz yeteneklerin ve özelliklerin farkına varırsınız. Birçok yönden size katkı sağlayacak olan hobilerinizi geliştirdiğiniz takdirde hobileriniz sizin için bir kazanç kapısı haline gelebilir. Sadece eğlence olarak başlayacağınız bu iş size maddi ve manevi anlamda çok şeyler katacağını zaman içerisinde görebilirsiniz.

Bunun içinde daha çocukluk yıllarında bir hobi edinmek hem el becerisini geliştirmek hem de yeteneklerin farkına varmak için önemlidir. Çocuklar için hobi çeşitleri arasından çocuğunuza uygun olacağını düşündüğünüz bir hobiye birlikte karar vererek ona bu yolda yardımcı olabilirsiniz. Onlarca farklı hobi çeşidi olmasına kağıt ile yapılacak olan hobiler idealdir. Çünkü kağıt hobileri titiz bir çalışma istemediği gibi çocuklar içinde çok fazla tehlikeli durum barındırmıyor.

Bunlardan bir tanesi scrapbookingdir. Scrapbooking kendi zevkinize, tarzınıza göre hazırlayıp, farklı süslemeler ekleyerek oluşturduğunuz aile albümünün adıdır. Okul öncesi faaliyetleri içinde uyumlu olan bu hobi sayesinde çocuğunuz anıların değerini daha iyi kavrar. Onun bebeklik dönemlerinde oluşan bir scrapbooking yaparak ona kendini tanımasına da yardımcı olabilirsiniz.

Scrapbooking dışında kağıt hobi çeşitlerinden bir tanesi de quillingdir. Quilling kağıt kıvırma sanatı olarak bilinir ve hayal gücünüze bağlı olarak istediğiniz şekilde geliştirebileceğiniz, çeşitlendirip esnetebileceğiniz diğer bir kağıt hobisidir. Bu hobi ile resim çizebilir, çeşitli görsellerin aynısını yapabilir ve kağıt kıvırarak spiral desenler oluşturabilirsiniz. Kağıt, makas ve yapıştırıcı ile yapılan bu hobi ile çocuklarınızla eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*