Geçmişten Günümüze Lanet Getiren Objeler

Hepimizin bildiği gibi lanetli objelerin hikayeleri dilden dile yayılmaktadır. Kimisi reklam yada film tanıtımı amacıyla yazılsa da kimi lanetli objeler sahiplerinin başına bela olmuşlardır. Bu yazımızda, lanetli objelerin hikayelerini paylaşacağız.

  • Thomas Busby’nin sandalyesi

Bir adam neden sandalyesini lanetler ki  diye sorduğunuza eminim. Psikopat bir damat olan Thomas Busby en çok sevdiği sandalyesine oturan kayınpederini öldürme suçundan idama mahkum edildi, son dileği ise sandalyesini lanetlemekti. O günden bugüne kadar o sandalyeye oturan 63  kişi saatler sonra öldü. Sandalye şuanda bir müzede tavanda asıldı şekilde korunmaktadır.

  • Basano’nun Ölüm Getiren Vazosu

Bahçesinde kazı yaparken Basano Vazoyu bulan adam, vazoyu incelerken bir not buldu. Not ise aynen şöyleydi:” Bu vazo ölüm getirir”. Adam gülerek, vazoyu açık arttırma ile müzayede sattı. Müzayede satın alan adamlar , eczacı, arkeolog ve doktordu ve hepsi kısa süre içinde ölü olarak bulundu. Polis vazoya el koyup, rivayetlere göre gizli bir yere gömdü.

  • Dybukk’lu Dolap

Dybukk aslında kötü şeytani ruh anlamına gelir. Bir Yahudi, bir gün ruh çağırmayı alfabe tahta ile denemiş ama gelen şeytan olunca onu bu dolaba hapsetmiş. Kevin Mannis bu dolabı bir satışta aldıktan sonra kabuslar görmeye, rüyalarında cadıyla uğraşmak zorunda kalmış. Mannis’in annesine verdiği dolap yüzünden kadın felç olmuştur.Dolabın yeni sahibi ise bir müze müdürüydü, kendisi kan kusmaya başlayınca dolaptan şüphelenerek onu mühürleterek kendinden uzak yere gönderdi.

  • Merve ve Seddin’in Enerji Kolyesi

Bu içeriği yazarken, bende çok sevdiğim kolyemi lanetlemeye karar verdim. Bu kolyeyi herkes beğeniyor ve benden hediye olmasına rağmen istiyorlar. Bugünden itibaren kolyem lanetlenmiştir, geçmişten geleceğe bildirmek isterim ki, “ Kim bu kolyeyi takarsa, cinler tarafından ele geçirilir ve dünyayla bağlantısı kesilir.”

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*